Yuasa SWL+ Serisi Akü

Yuasa SWL+ Serisi — Çok Uzun Ömürlü (Very Long Life) Yüksek Deşarj AGM VRLA AküYuasa SWL+ serisi, klasik SWL serisinin geliştirilmiş versiyonu olarak tasarlanmış, kesintisiz güç kaynağı (UPS) ve kritik yedekleme uygulamaları için EUROBAT “Very Long Life: 12+ yıl” sınıflandırmasında yer alan, üst seviye AGM VRLA akü ailesidir. Yuasa’nın ileri kurşun-asit teknolojisi ve yüksek saflıklı malzeme seçimi sayesinde, sektörün en uzun servis ömrüne sahip akülerinden biridir.Seri, klasik SWL’ye kıyasla belirgin şekilde düşük iç direnç (SWL+4000 modelinde sadece 3,0 mΩ) ve daha yüksek sabit güç deşarj değerleri sunar — aynı boyut ve ağırlıkta daha fazla güç ve daha uzun ömür anlamına gelir. Yüksek deşarj akımı (1200A’e kadar 1s) ve gelişmiş kısa devre dayanımı (3000A’e kadar) ile veri merkezi, telekom ve endüstriyel UPS uygulamalarının en talepkar projelerinde tercih edilen çözümdür.Tamamen bakımsız (maintenance-free) yapısı sayesinde tüm servis ömrü boyunca su ilavesi gerektirmez. Her hücrede bulunan kendi kendini düzenleyen düşük basınçlı tahliye valfı, gazların güvenle tahliyesini sağlar. Standart UL94:HB kasaya ek olarak, kritik tesisler için UL94:V0 alev geciktirici (FR) kasa opsiyonu da sunulur (SWL+3000FR modeli). Tüm modeller dik konumdan 90° eğime kadar her yönde kurulup çalıştırılabilir. ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalı tesislerde üretilmekte olup UL (Underwriters Laboratories) onaylı, kısa devre dayanımı EN IEC 60896-21 standardına göre belgelenmiştir.Seri; 12V 28,8Ah‘den 12V 140Ah‘ye kadar 9 farklı modelde sunularak küçük ölçekli sistemden büyük veri merkezi UPS akü grubuna kadar her ihtiyaca uygun çözüm sağlar.

Genel Özellikler (Tüm Modellerde Ortak)

ParametreDeğer
TeknolojiVRLA AGM (Absorbent Glass Mat) — High Rate, Very Long Life
Nominal Gerilim12 V
Tasarım Ömrü12+ yıl (EUROBAT — Very Long Life)
Float Şarj Gerilimi13,65 V/Blok (2,275 V/Hücre) @ 20°C — ±%1
Cyclic / Boost Şarj Gerilimi14,5 V/Blok (2,42 V/Hücre) @ 20°C — ±%3
Float Sıcaklık Düzeltmesi-3 mV/°C (20°C standardından)
Cyclic Sıcaklık Düzeltmesi-4 mV/°C (20°C standardından)
Çalışma Sıcaklığı (Şarj)-15°C ~ +50°C
Çalışma Sıcaklığı (Deşarj)-20°C ~ +60°C (SWL+2450 modelinde -15°C ~ +50°C)
Depolama Sıcaklığı (Tam Şarjlı)-20°C ~ +50°C / +60°C (modele göre)
Aylık Kapasite Kaybı (20°C)~%3
Kasa MalzemesiABS UL94:HB Standart / SWL+3000FR’de UL94:V0 alev geciktirici
SertifikalarISO 9001, ISO 14001, UL Onaylı
Kısa Devre DayanımıEN IEC 60896-21 standardına göre belgeli
MontajDik konumdan 90° eğime kadar her yönde kullanılabilir
BakımBakımsız — saf su ilavesi gerektirmez

Model Karşılaştırma Tablosu

Model20-saat Kapasite (Ah, 1.75V/C)10-saat Kapasite (Ah, 1.8V/C)10-dk Sabit Güç (W/Blok, 9.6V)Boyut L×W×H (mm)Ağırlık (kg)TerminalTork (Nm)
Yuasa SWL+85028,827850166 × 125 × 17510,3M5 (F)2,5
Yuasa SWL+120040,639,61200197 × 165 × 17014,5M5 (F)2,5
Yuasa SWL+195074661950350 × 166 × 17423,3M6 (F)4,8
Yuasa SWL+200057,6552000216 × 168 × 22323,2M6 (F)4,8
Yuasa SWL+245080782450261 × 168 × 225,728,3M6 (F)4,8
Yuasa SWL+3000FR93,691,43000305 × 168 × 225,733M6 (F)4,8
Yuasa SWL+3500110,21023500350 × 168 × 225,737,7M8 (F)6
Yuasa SWL+40001351244000350 × 173 × 27249,2M8 (F)6
Yuasa SWL+43001401304300350 × 173 × 27249,2M8 (F)6

SWL+3000FR modeli, alev geciktirici UL94:V0 sınıfı kasaya sahiptir; diğer modeller standart UL94:HB sınıfı ABS kasayla sunulur.

Akım, Direnç ve Şarj Limitleri

ModelMaks. Deşarj 1s (A)Maks. Deşarj 1dk (A)Kısa Devre (A) — IEC 60896-21İç Direnç (mΩ)Cyclic Şarj Limiti (A)
Yuasa SWL+8505001508008,56,125
Yuasa SWL+120050020010057,59,9
Yuasa SWL+195080050015295,016,5
Yuasa SWL+200080050014376,013,75
Yuasa SWL+245080040018575,019,5
Yuasa SWL+3000FR100050022584,022,5
Yuasa SWL+3500110055025473,525,625
Yuasa SWL+4000120060030003,031
Yuasa SWL+4300120060030003,031
  • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Sistemleri — Online, line-interactive ve modüler UPS’lerde uzun ömürlü yüksek deşarj uygulamaları
  • Veri Merkezleri — Tier III/IV veri merkezi UPS akü grupları, hyperscale tesisler
  • Telekomünikasyon — Baz istasyonları, fiber backbone, switch ve router DC besleme
  • Hastaneler ve Sağlık Tesisleri — Ameliyathane, yoğun bakım, görüntüleme ve laboratuvar UPS sistemleri
  • Bankacılık ve Finans — Sunucu odaları, ATM ağları, kart işleme ve takas sistemleri
  • Endüstriyel Tesisler — SCADA, PLC, otomasyon, fabrika kontrol odası ve enerji yönetim sistemleri
  • Acil Aydınlatma — Kamu binaları, AVM, otel, havaalanı, köprü ve tünel
  • Yangın Algılama ve Alarm — Bina güvenlik ve yangın koruma sistemleri
  • Güvenlik ve Kamera Sistemleri — IP kamera ağları, kayıt cihazları, erişim kontrol
  • Demiryolu ve Toplu Taşıma — İstasyon, sinyalizasyon, kontrol odaları, tren bilgi sistemleri
  • Enerji ve Trafo Merkezleri — Şalt sahası DC besleme, koruma röleleri, devre kesiciler
  • Asansör ve Bina Yönetim Sistemleri — Acil durum kurtarma, yangın asansörü, BMS
  • Solar / Hibrit Yedekleme Sistemleri — Yenilenebilir enerji entegre edilmiş kritik UPS uygulamaları
  • Veri ve Kontrol Odaları — TV/radyo yayın merkezleri, savunma ve kamu kritik altyapı
  • 12+ Yıl Çok Uzun Ömür: EUROBAT “Very Long Life” sınıfı — sektördeki en uzun ömürlü VRLA akülerinden biri, en düşük yaşam döngüsü maliyeti (TCO)
  • Çok Düşük İç Direnç: SWL+4000/4300 modellerinde 3,0 mΩ — minimum gerilim düşüşü, maksimum güç aktarımı
  • Yüksek Deşarj (High Rate) Performansı: 1200A’e kadar 1s deşarj, 600A’e kadar 1dk deşarj — kritik UPS uygulamaları için ideal
  • Geliştirilmiş Sabit Güç: Klasik SWL serisinin üzerinde, aynı boyutta daha fazla güç sunan optimize edilmiş hücre tasarımı
  • Yüksek Kısa Devre Dayanımı: 3000A’e kadar IEC 60896-21 belgeli — güvenli operasyon
  • Tam Bakımsız Çalışma: Tüm 12+ yıl servis ömrü boyunca su ilavesi gerektirmez
  • Geniş Kapasite Yelpazesi: 28,8Ah’den 140Ah’ye kadar 9 model — küçük UPS’ten büyük tesise tek seri çözüm
  • Alev Geciktirici (FR) Opsiyonu: SWL+3000FR modelinde UL94:V0 sınıfı kasa — kritik tesisler için ek güvenlik
  • UL Onaylı: Underwriters Laboratories sertifikalı — uluslararası güvenlik standardı
  • EN IEC 60896-21 Belgeli: Endüstriyel akü performans ve güvenlik standardı
  • 90° Esnek Montaj: Dik konumdan 90° eğime kadar her yönde kurulabilir — kabin, rack ve özel montaj uyumlu
  • Geniş Çalışma Sıcaklığı: -20°C ile +60°C deşarj — geniş iklim koşullarında stabil performans
  • Düşük Self-Deşarj: 20°C’de aylık ~%3 kapasite kaybı — uzun raf ömrü, esnek proje takvimi
  • M5, M6, M8 Faston Terminal Seçenekleri: Her uygulama ölçeğine uygun bağlantı tipi
  • Düşük Basınçlı Tahliye Valfı: Her hücrede ayrı valf — güvenli gaz tahliyesi ve yeniden sızdırmazlık
  • Patlamaz Taşıma Sınıfı: VRLA — sızdırmaz tasarım, kara/deniz/hava taşımacılığı uyumlu
  • ISO 9001 / ISO 14001 Üretim: Kalite ve çevre yönetim sistemli üretim — sürekli kalite güvencesi
  • Sıcaklık Kompanzasyonlu Şarj: -3 mV/°C (float) ve -4 mV/°C (cyclic) — termal stabilite ve uzun ömür
  • %100 Geri Dönüştürülebilir: Kurşun-asit teknolojisi — çevre dostu yaşam döngüsü
  • Yuasa Marka Güvencesi: Dünyanın lider endüstriyel akü üreticisinden, kanıtlanmış kalite ve süreklilik