Schneider Electric Galaxy VL UPS

Schneider Electric Galaxy VL Serisi — 200-500 kW Modüler Yüksek Yoğunluklu Üç Fazlı UPSGalaxy VL, Schneider Electric’in orta-büyük, hyperscale ve edge veri merkezleri ile ticari/endüstriyel kritik altyapı uygulamaları için geliştirdiği, yüksek verimli, modüler ve yüksek yoğunluklu üç fazlı UPS ailesidir. 200 kW’tan başlayıp tek kabin içinde 500 kW’a kadar ölçeklenebilen mimarisi ile yatırımı kademeli büyütme imkânı sunar — boş yuvalara güç modülü eklenerek kapasite artırılır.Seri; 200 kW (GVL200K500DS), 300 kW (GVL300K500DS), 400 kW (GVL400K500DS) ve 500 kW (GVL500KDS) başlangıç konfigürasyonlarıyla sunulur. Tüm modeller aynı 85 × 92,5 × 197 cm kabin boyutunda olup yalnızca dahili güç modülü sayısı farklılık gösterir — bu sayede saha ihtiyacı değiştikçe modül eklenerek büyüme yapılabilir.Çift dönüşümlü (Double Conversion On-Line) topolojisi sayesinde şebekedeki tüm dalgalanma ve sapmalara karşı tam izolasyon sağlar. Çıkış THD <%1 (doğrusal yükte) — sektörün en düşük değerlerinden — hassas IT yükleri için olağanüstü temiz güç sunar. 0,5 ileride – 0,5 geride güç faktörü aralığında değer kaybı olmaksızın çalışır, modern kapasitif ve indüktif yüklerle tam uyumludur.Lityum-İyon (Li-Ion), Nikel-Kadmiyum (Ni-Cd) ve VRLA Lead-acid akü seçenekleri ile gelir — projeye en uygun akü teknolojisi seçilebilir. VFI-SS-111 performans sınıfı, IEC 62040-1/2/3, UL 1778 5. baskı, ENERGY STAR V2.0, FCC Class A sertifikaları, IEC 60721-4-2 Level 2M2 mekanik standardı ile uluslararası kalite kanıtlanmıştır.Embedded Network Management Card 4 (ön kurulu ağ yönetim kartı) ile EcoStruxure platformuna doğrudan bağlanır. Dokunmatik LCD arayüzü, %125’te 10 dakika ve %150’de 60 saniye aşırı yük dayanımı, 65 kA Icw kısa devre dayanımı, 40-70 Hz şebeke frekans toleransı, 0-3000 m çalışma yüksekliği ile orta-büyük ve hyperscale veri merkezi gereksinimlerini eksiksiz karşılar.

Genel Özellikler (Tüm Modellerde Ortak)

ParametreDeğer
Ürün SerisiGalaxy VL
TopolojiÇift Dönüşüm On-Line (Double Conversion) — Modüler
Faz Konfigürasyonu3:3 (Üç Faz Giriş / Üç Faz Çıkış)
Maksimum Yapılandırılabilir Güç500 kW (modüler genişleme ile)
Kontrol PaneliDokunmatik LCD Kullanıcı Arayüzü
UPS Bağlantı KartıEmbedded Network Management Card 4 (ön kurulu)
RenkBeyaz
IP Koruma DerecesiIP20
Çalışma Sıcaklığı0°C ~ +40°C
Depolama Sıcaklığı-25°C ~ +55°C
Bağıl Nem%0 ~ %95 (yoğuşmasız)
Depolama Bağıl Nemi%10 ~ %80 (yoğuşmasız)
Çalışma Yüksekliği0 ~ 3000 m
100W’da Çalışma DesteğiEvet
Garanti12 ay

Sertifikalar ve Standartlar

  • IEC 62040-1-1 — UPS Güvenliği
  • IEC 62040-2 — UPS EMC Gereksinimleri
  • IEC 62040-3 — UPS Performans ve Test Yöntemleri
  • VFI-SS-111 — En üst performans sınıfı
  • UL 1778 5. baskı — UPS Güvenlik (Kuzey Amerika)
  • FCC Class A — EMC Sertifikası
  • ENERGY STAR V2.0 (ABD) — Enerji Verimliliği
  • IEC 60721-4-2 Level 2M2 — Mekanik Çevre Koşulları

Giriş Özellikleri (Tüm Modellerde Ortak)

Ana Giriş Gerilimi380 / 400 / 480 VAC 3 Faz
Maksimum Kısa Devre Dayanımı (Icw)65 kA
Yük Güç Faktörü0,5 ileride – 0,5 geride aralığında değer kaybı olmaksızın
Şebeke Frekansı40 ~ 70 Hz

Çıkış Özellikleri (Tüm Modellerde Ortak)

Çıkış Gerilimi380 / 400 / 480 VAC 3 Faz
Çıkış THDDoğrusal yük: <%1 / Doğrusal olmayan yük: <%5
Aşırı Yük Davranışı%125’te 10 dakika, %150’de 60 saniye

Akü Özellikleri (Tüm Modellerde Ortak)

Akü Tipi SeçenekleriLi-Ion (Lityum-İyon) / Ni-Cd (Nikel-Kadmiyum) / VRLA Lead-acid (hepsi harici, ayrı satılır)
Akü EsnekliğiProjeye özel akü kimyası seçilebilir — Li-Ion uzun ömür, küçük yer; VRLA düşük başlangıç maliyeti

Model Karşılaştırma Tablosu

ModelBaşlangıç KapasiteÖlçeklenebilirBoyut G×D×Y (cm)Ağırlık (kg)
GVL200K500DS200 kVA / 200 kW500 kW’a kadar85 × 92,5 × 197550
GVL300K500DS300 kVA / 300 kW500 kW’a kadar85 × 92,5 × 197—
GVL400K500DS400 kVA / 400 kW500 kW’a kadar85 × 92,5 × 197702
GVL500KDS500 kVA / 500 kW—85 × 92,5 × 197778

Tüm modeller aynı kabin boyutunda — gelecekte güç modülü eklenerek kapasite artırılabilir. 200 kW modelde 4 güç modülü, 500 kW kapasiteye kadar 6 boş yuva mevcuttur.

Standart Özellikler

  • Modüler ve Ölçeklenebilir Mimari (200 kW → 500 kW)
  • Güç Modülü Sayısı: 4 (200 kW başlangıç) / Boş Yuva: 6
  • Çift Dönüşüm On-Line Topoloji (VFI-SS-111)
  • Çok Düşük Çıkış THD (Doğrusal <%1)
  • Geniş Yük Güç Faktörü Aralığı (0,5 ileride / 0,5 geride)
  • Yüksek Kısa Devre Dayanımı (65 kA Icw)
  • %125’te 10 dakika, %150’de 60 saniye Aşırı Yük Dayanımı
  • Geniş Frekans Aralığı (40-70 Hz)
  • Embedded Network Management Card 4 (Standart)
  • Dokunmatik LCD Kullanıcı Arayüzü
  • Çoklu Akü Kimyası Desteği (Li-Ion / Ni-Cd / VRLA)
  • EcoStruxure Bağlantılı Mimari
  • ENERGY STAR V2.0 Sertifikalı — Enerji Verimliliği
  • FCC Class A EMC Uyumu
  • UL 1778 5. baskı (Kuzey Amerika güvenlik)
  • IEC 60721-4-2 Level 2M2 (Mekanik dayanıklılık)
  • 3000 m’ye Kadar Çalışma Yüksekliği
  • 100W Düşük Yük Çalışma Desteği
  • Orta-Büyük Veri Merkezleri — Tier III/IV veri merkezleri, kolokasyon tesisleri
  • Hyperscale Veri Merkezleri — Bulut servis sağlayıcıları, sosyal medya, e-ticaret platformları
  • Edge Veri Merkezleri — Şehir içi dağıtık dijital altyapı, 5G ekosistemi
  • Bulut ve SaaS Sağlayıcıları — Yüksek erişilebilirlik gerektiren cloud altyapı
  • Ticari ve Endüstriyel Kritik Altyapı — İş kritik üretim ve operasyon tesisleri
  • Bankacılık ve Finans — Genel müdürlük, kart işleme merkezleri, yedek veri merkezleri
  • Telekomünikasyon — Ana santral merkezleri, fiber backbone, mobil operatör altyapısı
  • Hastane Kompleksleri — Genel UPS güç altyapısı, görüntüleme ve onkoloji merkezleri
  • Üniversite Kampüsleri ve Araştırma Tesisleri — HPC (yüksek performanslı bilgi işlem) ve ar-ge
  • Kamu ve Devlet Tesisleri — Bakanlık veri merkezleri, kritik altyapı, savunma sanayi
  • Yayıncılık ve Medya — Ana yayın merkezleri, üretim stüdyoları, IP yayın
  • Enerji ve Trafo Merkezleri — Şalt sahası, kontrol odaları, yenilenebilir enerji koordinasyon
  • Havalimanları ve Liman — Terminal yönetim, radar, navigasyon
  • Demiryolu ve Toplu Taşıma — Ana kontrol odaları, sinyalizasyon merkezleri
  • Otomotiv Üretimi — Robotik üretim hatları, kalite kontrol tesisleri
  • Petrol ve Gaz / Petrokimya — Rafineriler, boru hattı kontrol istasyonları
  • Kimya ve İlaç Üretimi — Sürekli üretim, GMP gerektiren tesisler
  • Yarı İletken Üretimi — Wafer fabrikaları, hassas üretim tesisleri
  • Schneider Electric Marka Güvencesi: Dünya çapında güç yönetiminde lider üretici
  • Modüler Ölçeklenebilir Mimari: 200 kW başlangıç, 500 kW hedef — yatırım ihtiyaca göre kademeli büyür
  • 6 Boş Güç Modülü Yuvası: Aynı kabin içinde gelecekteki kapasite artırımı — ek alan veya yatırım gerekmez
  • Çok Düşük Çıkış THD (<%1): Sektörün en temiz güç çıkışlarından — hassas IT ve elektronik için ideal
  • Yüksek Verimlilik: Tasarımı ile sınıfının en yüksek verim değerlerinden — düşük TCO
  • ENERGY STAR Sertifikalı: Resmi enerji verimliliği belgesi
  • Yüksek Kısa Devre Dayanımı (65 kA Icw): Endüstriyel sınıf koruma — ağır kullanım için
  • Geniş Yük Güç Faktörü (0,5 ileride / 0,5 geride): Modern kapasitif ve indüktif yüklerle tam uyum
  • Çift Dönüşüm On-Line Topoloji (VFI-SS-111): Şebeke sapmalarından tam izolasyon — en üst koruma sınıfı
  • Çoklu Akü Kimyası Desteği: Li-Ion, Ni-Cd ve VRLA — projeye en uygun çözüm seçilebilir
  • Lityum-İyon Akü Optimize: Daha uzun ömür, daha küçük yer kullanımı, daha hızlı şarj
  • Embedded NMC 4 (Network Management Card 4): Hazır kutudan en gelişmiş ağ yönetim kartı
  • EcoStruxure Bağlantılı: Schneider Electric dijital güç ve enerji yönetim platformu uyumlu
  • Dokunmatik LCD Arayüz: Sezgisel yapılandırma, izleme ve alarm yönetimi
  • Geniş Frekans Aralığı (40-70 Hz): Mükemmel jeneratör uyumluluğu
  • Aşırı Yük Toleransı: %125’te 10 dakika, %150’de 60 saniye — geçici yük artışlarına dayanıklı
  • Tek Kabin, Tek Tasarım: Tüm kapasiteler aynı 85 × 92,5 × 197 cm kabinde — sahada esnek planlama
  • Yüksek Yoğunluk (High-Density): 500 kW gücün kompakt ayak izinde — minimum yer kullanımı
  • Çoklu Uluslararası Sertifika: IEC 62040-1/2/3 + UL 1778 + FCC + ENERGY STAR — küresel uyum
  • UL 1778 5. baskı: Kuzey Amerika pazarına da uygun
  • 3000 m Çalışma Yüksekliği: Yüksek rakımlı tesislerde de kullanılabilir
  • 100W Düşük Yük Desteği: Çok düşük yüklerde bile verimli operasyon
  • IEC 60721-4-2 Level 2M2: Sismik dayanıklılık ve mekanik koruma
  • Yedek Parça ve Servis Ağı: Türkiye ve dünyada Schneider Electric servis ağı erişimi
  • Hyperscale ve Edge için Optimize: Modern bulut altyapısının değişen ihtiyaçlarına uygun
  • Sürdürülebilir Tasarım: Schneider Electric “Net Zero 2050” hedefi kapsamında
  • Yatırım Esnekliği: Kademeli büyüme — sadece ihtiyaç olduğunda modül ekleyerek kapasite artırılır